Sorular ve Cevaplar

Ben Mesut Velioğlu. Entellig.com sitesinin alt ürünü olan Sportotosistem15.com sitesinin kurucusu ve yöneticisi olarak soru – cevap şeklinde en önemli bilgileri aşağıda sizler için derlerdim.

Eskiden üyeliğim vardı ? Şu an sisteme giremiyorum ? Yardımcı olurmusunuz ?

 • Cevap: Yeni sisteme geçtiğimizden ötürü 11.10.2022 itibari tüm üyelikler silinmiştir. Yeni bir ücretsiz üyelik hesabı açabilirsiniz. Üyelik ve site kullanım şartlarını mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Eski üyemiz iseniz ve daha önce site kullanım kurallarını ihlal etmemiş iseniz ve profil bilgileriniz, sanal bayi bilgileriniz doğru ise üyeliğinizi onaylarım.

Hangi üyelikler Askıya Alınır ?

 • Üyelik kaydı yapar iken verdiği bilgilerin tutarsız yada doğru olmaması halinde yada site kullanım şartlarını ihlal eden kişilerin sitemizden Kırmızı kart uygulamasına tabi olmuş üyeler.

Hangi üyelikler iptal edilir.?

 • Üyenin kendi isteği ile üyelikten ayrılması halinde yada 60 gün boyunca sistemimizden spor toto oynattırmamış üyelikler iptal edilebilir. Sorunsuz iptal edilen üyelerin tüm bilgileri sistemden kaldırılır ancak yedek dosyalarda tutulur.

Sarı Kart uygulaması Nedir ?

 • Ana sayfada ki Yorumlarda sık sık sitemizin konusu (Spor toto ve spor toto maçları) dışında gereksiz yapılan yorumların ısrarı, diğer üyeler ile gereksiz atışmalar, gereksiz tartışmalar, anlamsız resim paylaşmaları, avatarlarda uygunsuz resimlerin simgelerin kullanılması, siyasi görüş bildirmek, ima yolu ile hakarete yakın söylemlerde bulunmak, sitemizde olmayan kişiler hakkında gıyabında bahsetmek yada diğer sitemize benzer sitelerden ve uygulamalarından bahsetmek veya reklamını yapmak gibi yazılarda Site Yöneticisi (ben) tarafından uyarma amacı ile üyenin ilgili yazısına cevaben SARI KART resimi göstermemdir. 2 sarı kart göstermem durumunda üyeliği askıya alıyorum.

Kırmızı Kart uygulaması Nedir ?

 • Sitemizden diğer sitelere, gruplara yapılan paylaşımlar, telif hakkı gerektiren tarafımdan izin alınmadan yapılan bilgi paylaşımları, görsel paylaşımlarının tesbiti halinde; site yöneticisi veya sitedeki diğer üyelere yazdığı yorumlar mesajlar ile rahatsızlık verenler, hakaret küfür içeren mesajlar yazanlar, siteye spor toto oynatma niyetinde olmayıp sistemin işleyişini meşgul edenler, sitenin çalışmasını engellemeye çalışanlar, bilgi hırsızlığı yada sistemi hacklemek gayretinde olanlar, politika yapanlar, Siyaset, Din, Dil, Irk nedeni hakaret edenler, siyasi tartışmalara girenler, kamu ahlakına aykırı resimler paylaşan yada yazışmalar yapanlar, Spor toto dan ikramiye kazanmış kişilerden duygu sömürüsü yapıp para dilenenler vs. Sitemiz hizmetlerinden bir daha yararlanamayacağın anlatmak için gösterdiğim KIRMIZI KART resimidir. Davranış şekline göre daha önce uyarılmaksızın gösterilebilir. O nedenle site kullanım şartlarına dikkat edilmesi hususunu önemle duyururum.

Spor toto kolonlarını hangi sanal bayilerden oynatıyorsunuz.?

 • Cevap: Eskiden Nesine, Bilyoner, Misli, Birebin ve Oley sitelerinden oynatıyorduk. Ancak sistem bizi oldukça yoruyor ve kazancımız doğrultusunda yaptığım işe değmiyordu. Hızlı oynamayı şu an sadece Nesine sitesinde aktif ettim. Dolayısı ile diğer bayilere de bağlanıp oynatacak programı henüz yazmadım. Eski sistemle yavaş da olsa oynatabilirim aslında ancak kendimi yormamak adına NESİNE dışında ki bayilerden otomatik spor toto oynatma hizmeti vermiyorum. Sitemin alt yapısını nesine ye göre revize ettim. Siz; Bayi değiştirmek istemiyorsanız Bilyoner, Misli sanal bayilerinden illaki oynattırmam lazım diyorsanız bu hizmeti veren diğer otomatik oynatma sitelerin ücretli hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ben sadece NESİNE sanal bayisinden oynatılacak spor toto kuponlarınız için ücretsiz yardımcı olabilirim.

Sanal bayi bilgilerimi vermeden üye olamaz mı yım ?

 • Cevap: Maalesef hayır. Bunun iki nedeni var:
 • Birincisi: Sitemizin güvenliğini tehlikeye atabilecek potansiyel siber saldırılardan korumak için sizin gerçek bir hesap sahibi olup olmadığınızı anlamak; 
 • İkincisi: Sistemin Sanal bayi hesabınıza giriş yapıp, kolonlarınızın oynatılmasını sağlamak.
 • Tabi ki güvenmediğiniz insanlar ile şifrenizi paylaşmayınız. Ancak spor toto otomatik oynattırmak için bu işi yapan diğer siteler ile de mecburen şifrenizi girmek zorundasınız. Her ne kadar sizin şifrenizle bizim işimiz yok diye söylenmiş ise de sanal bayi hesabına dahi şifrenizi yazmış olsanız dahi sistemler şifrenizi veri tabanında muhafaza ederler. Sanal bayinin sistemine bağlanıp kuponların oynatılması için bu gereklidir. Sanal bayi bilgilerinizi benimle paylaşmanızda ben şahsi olarak sakınca görmüyorum. En fazla oynadığınız kuponlarınızı gözlemleyebilirim yada sizin adınıza kupon oynatabilirim.  Tabi sanal bayi hesabınızda paranız varsa 🙂 O nedenle şahsımdan ispatlı oyun oynatma talebinde bulunmadığınız sürece kupon da oynatamam; para yatıramam para da çekemem.. o halde benim açımdan baktığınızda endişe duyulacak bir durum söz konusu olamaz.  Velev ki sistemimiz hacklendi bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçti diyelim. Ve bu kişiler hesabınızda para var ise (durduk yere kupon yapmazlar ama) kupon yaptılar diyelim; Farklı kişilerce oynanmış yada iptal edilmiş kuponlar olur ise de sanal bayinize dava açarak IP tespiti ile kimin oynattırdığı yada iptal ettiği kolayca ispatlanmaktadır. Olası bir iftiraya maruz kalmamak ve şahsımı yasal yaptırımlardan korumak açısından;  Yapmış olduğum her işlemi kayıt altında tutmak ve üzerinden yıllar geçse dahi muhafaza ettiğimi bilmenizi isterim. Yine de şifrelerinizin güvenliğinden rahatsızlık duyarsanız spor toto kolonlarınızın oynanma işlemi bittikten sonra sistemimizden değiştirebilirsiniz. Tarafımdan hesabınızda olağan dışı bir işlem yapmam gerekir ise zaten üyelerimle iletişime geçerek haber vermekteyim. Verileriniz Almanya lokasyonlu hernetz firmasında yüksek güvenlikli sunucularda saklanmaktadır ve yapılan tüm işlemler kayıtlanarak sürekli yedeklenmektedir. Sitemiz sadece sanal bayiniz ile sizin aranızda; sitemize üye olurken sizin verdiğiniz yetkiye dayanarak, spor toto kolonlarınızın oynanması için köprü görevi görmektedir.

Sitedeki spor toto oynattırma işlemi için ücret ödeyecek mi yim ?

 • Cevap: Şahsımın sağlık sorunları, kişisel yaşam biçimim vs. gibi nedenlerden dolayı zamana göre; ne zaman ve ne kadar süre ile tam anlamıyla hizmet edip etmeyeceği belli olmadığından; sportotosistem15.com ile ilgili sitenin üyelerine karşı resmi bir sorumluluk ve bağlayıcılığı olmaması açısından hizmetlerimizi  ücretsiz sunuyoruz.

Sitede kredi miktarı diye bir şey var ? Nedir ?

 • Cevap: 1 yıldır ücretli hizmet veriyorduk ve oynattırdığımız otomatik kolon başına bir birim fiyat 1 kredi oluyordu ve üyeler oynattırdığı kolon sayısınca ödeme yapıyorlardı. Sistem en başta bu formatta yapıldığı için sistemsel olarak kredi olayını ücretsiz yapıyoruz. Sisteme üye olanlara otomatik 10000 kolon kredi sistemin sorunsuz işleyebilmesi açısından otomatik olarak ÜCRETSİZ tanımlanıyor ve kupon oynattırmalarında eksiltilmiyor.

10000 kolon üzerinde spor toto oynattırmak istiyorum ancak  extra 1×2 programından aldığım dosya yükleyemiyorum? Ne yapmak lazım ?

 • Cevap: Tek seferde sadece Kredi miktarınız kadar kolon yükleyebilirsiniz. Genellikle üyelerimize 10000 kredi tanımlanmıştır. Daha büyük kuponlar için ya kuponunuzu 10000 lik dilimler halinde bölüp yükleyebilir yada İletişim formunu kullanarak tarafıma bilgi verirseniz oynatacağınız kolon sayısı kadar kredi miktarı sisteme ücretsiz tanımlarım.

Extra 1×2 programını kullanıp oluşturabileceğim bir bilgisayarım yok ? Ne yapmam gerekli ?

 • Cevap: Windows yüklü bir bilgisayar yardımı ile extra 1×2 programını kullanıp, oynatılacak kolonlarınızın dosyasını o programdan ( txt metin dosyası olarak ) almalısınız. Bilgisayarınız (Windows) mutlaka olmalı yok ise olan bir arkadaşınızdan bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Üyelere extra 1×2 ile kupon oluşturmuyorum. Bu tür otomatik spor toto oynatan sistemlerde, diğer sitelerde de her spor toto oyuncusu extra 1×2 kullanarak dosyasını oluşturup yüklemesi gereklidir. Şayet spor toto oyunu tercihlerinizi extra 1×2 ile yapmıyor iseniz direkt sanal bayilerin spor toto sayfalarından düz bir şekilde yada iddaa bayilerinde ki spor toto kuponlarını doldurarak oynayabilirsiniz. Extra 1×2 programının avantajlarını extra 1×2 ile ilgili videolarımızda bulabilirsiniz.

Extra 1×2 txt dosyası oluşturdum. Ancak siteye yükleyemiyorum. Neden? 

 • Cevap: Üye girişi yapmış iseniz ve sitemizde dosya yükleme açık ise; dosya içeriğinde herhangi bir değişiklik yapmamış iseniz sorunsuz yüklenecektir. Ancak extra 1×2 ile oluşturduğunuz dosya isminde Noktalama işaretlerinden veya Türkçe karakter kullanmış iseniz yüklemez. Dosya ismini düzeltip tekrar yükleyiniz.
 • Örneğin 11.11.2022-kupon-1.txt yerine 11-11-2022-kupon-1.txt gibi olabilir. Yada Rüçhannın_kuponu.txt yerine ruchannin_kuponu.txt gibi..

Extra1X2’de test amaçlı 4 tek 5 kapalı 6 çiftten oluşan 12 garantili bir kupon yaptım. Full reduction seçip, filtre olarak son 5 maçın berabere bitme olasılığını 0-3 aralığında işaretledim. Ancak oluşturulan kuponlarda son 5 maçta hala 4er, 5er tane beraberlik seçimleri var. Neden böyle oldu acaba, bir fikriniz var mı? Filtreyi oluşturduktan sonra Calc conds butonuna tıklayıp tekrar hesaplattım, ona rağmen böyle oldu. Aynı şeyi ExtraChance method seçerek de denedim, yine aynı şey oldu. Mailime ekran görüntülerini ekledim, isterseniz siz de deneyebilirsiniz. Biliyorum kolon sayısı çok az (Full reduction 54 tane, ExtraChance 72 tane) ama yine de verdiğim filtreyi uygulaması gerekmiyor muydu?

 • Cevap: hayır. Full reduction da filtre işlmez. Hatta ve hatta Extra şansda dahi 12 li seçilirse bazı 12 lilerde de işlemez.Programı hazırlayan kişiler matematik olasılık kombinasyon esaslarına göre hazırlamışlar ve size full reduction da tekleriniz ve çiftlerinizin doğru sonuçlanması halinde 1 adet sadece ve sadece 1 adet 12 vereceğini garanti ediyor. Şayet şansınız var ise bu 12 çıkaracağı kolon şansııza belki 13, belki 14 belki de 15 olabilir. Programın atamasına bağlıdır ancak 12 dışındaki diğer ikramiye birimleri ÇOK ZOR DENK GELİR. SADECE 12 denk gelecek şekilde ayarlar full reduction. Kolon sayısını ona göre düşürür. 15 i 14 ü hasbel kader bulabilmeniz için EN AZ 13 LÜ EXTRA CHANCE olarak yapmanı tavsiye ederim. 

Dosya yükleme sayfasında Şu anda dosya yükleme kapalı veya Hizmet kapalı yazıyor.? Ne yapmam lazım ?

 • Cevap: Sizin müsait olduğunuz zaman benim müsait olmadığım zamanlar illaki olacaktır. Genellikle ne zaman kullanılabilir sitede ve dosya yükleme sayfasında genellikle duyururum. Sistem açık değilse kırmızı yazı ile belirtilir. Müsait ise yeşil yazı ile belirtilir. Dosya yükleme aktif olmaz ise o an için müsait olmadığım anlamına geldiği gibi sistemsel bir arıza / internet – elektrik kesik olabilir yada yeni spor toto program haftasının bülteni yüklenmediği içinde olabilir. Acil bir durum söz konusu olabilir, dinlendiğim yada uyuyor olduğum saatlerde olabilir.

Kuponumun oynattırılması  son oynama saatine yakın bir saatte göndersem yetişirmi ?

 • Cevap: Otomatik spor toto oynattırmak için özellikle büyük kuponların; son güne kalmadan oynattırılması gerekir. Üyelerimiz bu konuda gereken hassasiyeti göstermelidirler. Çünkü kolonlarınızın oynanıp oynanması yarı kalması eksik gedik oynanması veya iptal edilememesi sağlıklı bir biçimde oynanıp şansını riske etmemeleri gerekir. Bu konuda hiç bir sorumluluk ve bağlayıcılığımın olmadığını bir kez daha belirtmek isterim. Sizin yüklediğiniz dosya içeriğindeki kolonlar ile bayi hesabınızda oynatılması önemlidir benim için ancak herhangi bir sorumluluk üstlenmiyorum. Genellikle son saatlere yakın sistemi ne zaman kapatacağımı sitede ilan etmekteyim. Tüm bunlara rağmen onatma talebinde bulunan olur ise sistemdeki cep telefonu üzerinden üyeye yetişmeyeceği hususunda bilgilendirme yapmaktayım. Profilinizdeki tel numaranızın doğruluğu ve aramalarıma cevap verip vermeyeceğiniz sizin bileceğiniz iştir. Ulaşılamayan, iletişim kurulamayan  üyelerin şans faktörlerinden sorumluluk üstlenmem.

Whatsapp Grubunuz Varmı ? Maçlar hakkında bilgi alış verişi yapacağımız platformlar nelerdir ?

 • Cevap: Şu an için hayır. Şahsım hiç bir whatsapp veya telegram gibi çok çeşitli sosyal medyada insanların grup halinde yazışmalar yaptığı platformlarda bulunmama kararı aldım. Sitemizi bağlayan youtube kanalımız dışında herhangi bir sosyal medya platformunda yer almamaktayım. Spor toto oyuncularının; Whatsapp veya diğer sosyal medya gruplarında bulunmasını da tavsiye etmem. (Maksat muhabbet sohbet değilse tavsiye etmem. Kupon yaparken fikirlerinizde yarardan çok zarar görürsünüz.) Maçlar hakkında bilgi paylaşma ve tartışma yapabileceğim tek yer sitemizin ana sayfasındaki yorumlardır.

Üyeler ile iletişimi nasıl sağlıyorsunuz ?

 • İletişimi site üzerindeki yorumlar, iletişim formları veya mail ile sağlıyorum ve gönderiye göre cevap veriyorum yada yanıtlamıyorum. Spor toto kuponlarınızın otomatik olarak oynanmasını sağlamak için sorulan sorular vs. beni meşgul edecek düzeyde olmamalı. Gerekli tüm açıklamaları bu sitede Bilgi sayfaları başlığı altında bulabilirsiniz. Gerektiğinde video çeker Youtube kanalımda yayınlamaktayım.  Bu nedenle Youtube Kanalıma abone olmanızı tavsiye ederim. Kanalımın Linki: Spor Toto Sistem 15

Ortak Kupon yapmak istiyorum yada ortak kupon grubunuz var mı ?

 • Cevap: Ortak kupon gruplarında yaklaşık 1 yıl bulundum. Kupon yapma sırası bana geldiğinde dahi maddi anlamda yeterli kazanç sağlayamadım. Arkadaşlık gurubumuzun hatırına devam ettim ancak arkadaşlıklarımızın da tek tek zaman içerisinde bir şekil de dejenere edildiğini aramızda güven ve samimiyetin bozulduğundan dolayı ortak kupon grubumuzdan ayrıldım. Sizi bilmem ama şahsımın görüşüdür: Ortaklık iyi bir şey değil. Ortak spor toto yapmanızı da önermem. 6 ortaklı 1000 TL lik kupon yapacağınıza tek başınıza 150 TL lik kupon yapmanız faydalıdır. Evet spor toto da oynadığınız bütçeler şansınızı artırır yada eksiltir. Ancak düşüncenizi değil. Siz bir maçta sürpizli tahmin yapsanız da ortaklıktan dolayı o maç o kupona yazılmayabilir ve sizin bir şey söylemenize itiraz etmenize hakkınız olmaz. Sonuçlandıktan sonra eleştiriler tartışmalar vs. canınızı sıkar. Kendim adıma konuşuyorum grup kuponlarına ortak olmak istemem. Ayrıca; her insanla hele ki internet ortamında tanıştığınız huyunu suyunu bilmediğiniz insanlarla ortak kupon gruplarına girmenizi asla tavsiye etmem. Sonuçta tek bir sanal bayi hesabından oynanacak olan spor toto kuponu sanal bayi hesap sahibi kimse büyük bir ikramiye kazanıp ortadan kaybolabilir. Kaybolmasa dahi kazanılan ikramiyenin üstüne yatabilir, paylaşmayabilir ve bu durumda sizin yasal haklı bir itirazınız olamaz çünkü sanal bayi;  hesap kimin ise onu muhattab alır. Güvenmediğiniz insanlarla ortak kupon yapmayınız, ortak kupon için para göndermeyiniz. Noter kanalı ile yapılmış işlemler haricinde hiç bir sözle verilmiş ortaklıklarda hak iddia edemeyeceğinizi unutmayınız. Sağlam ve güvendiğiniz arkadaşlarınız var ise orasını bilemem. Başka bir hususta girmiş olduğunuz ortak kupon grubu sağlam insanlardan oluşsa dahi velev ki oynatılan ortak spor toto kuponu ikramiye kazanmış olsun paylaşılacak miktar sizi tatmin edecek mi ? orası ayrı bir muamma.

Maç tahmini verecek misiniz ?

 • Cevap: Daha önceleri çektiğim videolar ile başarılı tahminler olduğu gibi elbette başarısız tahminler olabilir. Başarısız olduğu zaman üzülen bir yapıya sahibim. Başarısızlık yüzünden eleştirilmek kınanmak kimsenin hoşuna gitmez elbette. Ancak bazı insanlar var ki hırsından dolayı densiz eleştirilere tabi tutabiliyorlar. O yüzden şu anda tahmin videosu yayınlamıyorum. Başarılı olunca Kralda olurum Vezirde Başarısız olunca da Rezil olurum. Sadece sitenin ana sayfasında analiz programım ile ve Avrupa oran analizleri ile takipçilerime katkı sağlayacağımı umut ediyorum. İnternet ortamında zaten yeteri kadar tahmin videoları çeken Youtube kanalları mevcut. Herkes kendi çapında başarılı. Şu an için tahmin vermiyorum insanların şansını etkilemek istemiyorum.